Českobudějovicko skrze MAS Rozkvět a projekt MAP dostane zvláštní podporu v oblasti vzdělávání. Pro svůj unikátní výcvikový program nás vybral Nadační fond Eduzměna.
Výběr jazyka
- cz
- en
- de
Obsah
Konference CISTERCIÁCKÉ KLÁŠTERNÍ KRAJINY
Souběžně proběhne workshop na témata Edukace a zážitková pedagogika.
Neváhejte s registrací na konferenci "Cisterciácké klášterní krajiny", která proběhne ve čtvrtek 3.11.2022 ve Vyšším Brodě.
Dozvíte se novinky ohledně nominace sítě CISTERSCAPES na označení European Heritage Label (EHL), můžete se zapojit do panelové diskuze na téma uplatnění této značky v místní ekonomice a rozvoji obcí i nastavení dalších kooperací.
Souběžně probíhá seminář na téma zážitkové pedagogiky a edukace tématu kulturní dědictví, který povede prof. Kateřina Charvátová (viz informace a program níže).
Účast v rámci projektu spolupráce PRV (zdarma).
Registrace na konferenci: https://forms.gle/SKRjvg1NR3u8YWnF6
Registrace na edukační workshop: https://forms.gle/aQd3gUpgGzHqjJdr6
Současně zveme na samostatný seminář k tématu "Cestovní ruch", který proběhne ve Vyšším Brodě 2.11.2022, také v Hotelu Šumava.
Samostatná registrace na workshop CR: https://forms.gle/
„Cisterciácké klášterní krajiny“ – KONFERENCE Vyšší Brod
3.11.2022
Hotel Šumava, Náměstí 47, Vyšší Brod
Program konference:
Registrace účastníků, káva na přivítanou (9:00- 9:30 hod.)
Zahájení programu konference, úvodní prezentace MAS Rozkvět
Panel I. – Projekt spolupráce „Cisterciácké klášterní krajiny“ a vytvoření mezinárodní sítě CISTERSCAPES na společné cestě k získání označení European Heritage Label (EHL)
Tento konferenční panel povedou p. Tomáš Řepa (národní koordinátor EHL pro ČR, Generální ředitelství NPÚ) a pí. Marta Krejčíčková (koordinátorka projektu „Cisterciácké klášterní krajiny“, MAS Rozkvět) společně s dalšími přednášejícími.
Panel II. – Cisterciácké klášterní krajiny jako mimořádný zdroj pro inspirace pro rozvoj regionů v současnosti i budoucí vize
Tento konferenční panel povedou p. Miroslav Kovařík (starosta obce Modrá) a společně s dalšími přednášejícími.
Společný oběd (malé svatomartinské menu) (cca 12:30 – 13:30hodin)
Panel III. – Lokální tematický turismus a dálková turistika propojující cisterciácké klášterní krajiny CISTERSCAPES jako kreativní příležitost pro místní ekonomiku, tvorba sdílené značky a marketingu
Tento konferenční panel povedou pí. Marta Polášková (předsedkyně KRIC- Karpatské rozvojové a inovační centrum) společně s dalšími přednášejícími.
Panel IV. - Moderní technologie ve službách popularizace cisterciáckých klášterních krajin
Tento konferenční panel povede p. Tomáš Pleva (Zámek Žďár nad Sázavou) společně s dalšími přednášejícími.
Panel V. – Využití kulturního dědictví cisterciáckých klášterních krajin pro rozvoj osvětové edukace a zážitkové pedagogiky
Tento konferenční panel, který shrne výstup souběžně konaného taktického semináře, povede pí. Kateřina Charvátová společně s dalšími přednášejícími.
V rámci jednotlivých panelů průběžně vystoupí tito další přednášející: P. Justin Berka O.Cist , pí. Andrea Hagovská (SK), pí. Jaroslava Hájková, pí. Dita Kaiserová, pí. Klára Kavanová Mušková, pí. Renata Polišenská, p. Jan Straka a pí. Martina Schutová.
Průběžná diskuze v rámci jednotlivých panelů, dle zájmu účastníků konference realizace souběžných kulatých stolů.
Závěrečná diskuze, zakončení akce a společný přípitek na zdar spolupráce (pozdrav z cisterciácké klášterní krajiny Velehrad)
Plánované ukončení akce v 17 hodin.
Registrace účastníků konference prostřednictvím online formuláře na webu MAS Rozkvět a facebooku Cisterciácké klášterní krajiny nejpozději do 2.11.2022.
Souběžně bude probíhat:
Využití kulturního dědictví cisterciáckých klášterních krajin pro rozvoj osvětové edukace a zážitkové pedagogiky - tematický seminář (Vyšší Brod)
3.11.2022
Hotel Šumava, Náměstí 47, Vyšší Brod
Program workshopu:
Registrace účastníků, káva na přivítanou (9:00- 9:20 hod.), zahájení
Tento seminář povede prof.PhDr. Kateřina Charvátová, CSc. (Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy) společně s dalšími přednášejícími, kterými jsou Mgr. Martina Schutová (Zámek Žďár nad Sázavou), BcA. Lucie Ó Súilleabháin Špalková (Cisterciácké opatství Vyšší Brod), pí. Olga Antošová (Informační centrum poutního místa Velehrad ) a Mgr. Klára Kavanová Mušková (autorka fotografické výstavy Cisterciácká klášterní krajina Vyšší Brod).
Cílem akce není jen zvýšení povědomí o kulturním dědictví vzniklém působením cisterciáckých klášterů v regionech spolupracujících v rámci projektu „Cisterciácké klášterní krajiny“ a jejich přínosu pro kultivaci krajiny, rozvoj architektury, kultury i lidského vědění v řadě oborů, ale také sdílení zkušeností s interpretací tématu kulturní dědictví pro veřejnost a specifické cílové skupiny rodiny s dětmi, děti a mládež, zážitkovou pedagogikou, reálnou uplatnitelností místně ukotveného učení a v rámci neformální činnosti osvětových spolků.
V rámci sdílení dobré praxe uvítáme představení forem, které se osvědčily jednotlivým účastníkům, a návrhy potenciálních dalších sdílených aktivit nebo zapojení do projektů (k dispozici bude dataprojektor).
V rámci akce bude k dispozici drobné občerstvení a společný oběd (malé svatomartinské menu, cca 12:30 – 13:30hodin). Součástí programu je v dopoledních hodinách akce také zkrácená prohlídka trvalé výstavy věnované historii řádu, umístěná v areálu cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě, a edukačních prostor.
Plánované ukončení semináře v 15 hodin.
Registrace účastníků semináře prostřednictvím online formulářena webu MAS Rozkvět a facebooku Cisterciácké klášterní krajiny nejpozději do 2.11.2022.
Následně od 15 do 17 hodin možnost účasti na závěrečném panelu souběžné konference „Cisterciácké klášterní krajiny“ (bez nutnosti samostatné registrace na konferenci).
Pozvánka na konferenci - ke stažení zde (149.58 kB) Rámcový program konference - ke stažení zde. (7.14 kB)
Pozvánka na edukační workshop - ke stažení zde (149.9 kB) Rámcový program edukačního semináře - ke stažení zde. (7.72 kB)
Pozvánka na workshop CR - ke stažení zde (144.22 kB) Rámcový program workshopu CR - ke stažení zde. (7.79 kB)
Přílohy
Poslední aktualizace: 25. 10. 2022 15:03